arrow_back İnternette Yasadışı İçerikler

İnternetteki çocukların cinsel istismarına ilişkin içerikler nereye ihbar edilebilir?

Çocuklara yönelik cinsel istismar olarak nitelendirilebileceğini düşündüğünüz içerikler ve internet siteleri ile ilgili olarak aşağıda yer alan ihbar hatları vasıtasıyla bu internet adreslerini bildirebileceğiniz gibi, en yakın kolluk birimine ya da savcılığa da durumu yazılı veya sözlü olarak ihbar edebilirsiniz.

İnternet Bilgi İhbar Hattı
Emniyet Genel Müdürlüğü İhbar Hattı

Ayrıca Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Alo 183 Sosyal Destek Hattı aracılığıyla konuya ilişkin rehberlik ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Alo 183 Sosyal Destek Hattı, ihmal, istismar ve şiddet vakaları veya töre ve namus cinayetlerinin önlenmesi için tedbir mahiyetindeki ihbarları da almakta, durumun aciliyeti göz önünde bulundurularak vakanın bulunduğu ilde görevli Acil Müdahale Ekip Sorumlusuna ve/veya kolluk kuvvetlerine bildirilmektedir. Acil Müdahale Ekibi vakayı değerlendirmekte, gerekli durumlarda emniyet veya jandarma birimleri ile koordinasyon sağlayarak, en kısa zamanda müdahale edilmesi sağlanmaktadır. Alo 183 Hattı 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir. Alo 183 Hattına yurt içinden yapılan aramalar ücretsizdir.

Alo 183 Sosyal destek hattının çağrı merkezine işitme engelli vatandaşlarımız 0 549 381 0 183 numaralı hat üzerinden 3G uyumlu telefonlar ile hafta içi 08:00 – 24:00 saatleri arasında, cumartesi günü ise 08:00-17:00 saatleri arasında 0 549 381 0 183 nolu hat üzerinden ulaşabilirler.

Toast Alert...