arrow_back Güvenli İnternet Hizmeti

Güvenli İnternet Hizmeti Aile ve Çocuk profili arasında ne gibi farklılıklar vardır?

Güvenli İnternet Hizmeti;

  • Çocuk Profili "izinli liste" yöntemi ile çalışmaktadır. Bu yöntemde güvenli olduğu onaylanmış belirli sayıdaki İnternet sitelerine erişim sağlanır. Bu listede yer almayan sitelere erişim sağlanamaz. Yeni yayınlanan siteler de onaylandıktan sonra bu listeye dahil edilmektedir.
    Çocuk Profilinde, çocukların ruhsal ve bedensel sağlıklarını olumsuz etkileyebilecek ve yabancı kişilerle doğrudan iletişim kurulabilecek web siteleri yer almamaktadır. Bu kapsamda sohbet siteleri ile sosyal medya siteleri Çocuk Profilinde yer almazlar. Çocuk profilinde sadece, e-posta, haber, iş, alışveriş, sağlık, eğitim, resmi kurumlar, bankacılık vb. kategorilerdeki sitelere, uygun içerikli / içeriği iyi yönetilen forum siteleri ve çevrimiçi mesajlaşmanın olmadığı oyun sitelerine erişilebilmektedir.
  • Aile Profili "yasaklı liste" yöntemi ile çalışmaktadır. Bu yöntemde zararlı içerik barındıran sitelerden oluşan listeye erişilememekte, bu liste haricindeki tüm sitelere erişilebilmektedir. Çocuk Profilinden daha geniş içeriğe sahiptir.

Özetle;

  • Aile Profilinde; uygunsuz ve zararlı içeriklerin bulunduğu internet sitelerine erişim yoktur. Bu siteler Güvenli İnternet Hizmeti kapsamında filtrelenir. Bunun dışındaki tüm pozitif içerikli sitelere erişim vardır.
  • Çocuk Profilinde; sadece içeriği pozitif ve faydalı olan internet sitelerine erişim vardır, bu siteler dışındaki diğer sitelere erişim yoktur.
Toast Alert...